top of page

Yabancılara Çalışma İzni Şart


Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık, “İş hayatına katılım konusunda yabancılarımız ve işveren vatandaşlarımız bilmelidir ki; kanunda sağlanan muafiyetler hariç hiçbir yabancı çalışma izni almadan çalışamaz” dedi.

 

Ordu İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile Mülteci Destek Derneği tarafından “Göç ve Mülteciler Konferansı ”düzenlendi. Ordu Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen toplantıya Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Ordu İl Göç İdaresi Müdürü Abdulkadir Katırcıoğlu, , Mülteci Destek Derneği (MUDEM) Genel Koordinatörü Safa Karataş, SGDD Genel Koordinatör Yardımcısı Buket Bahar Kıvrak ve diğer davetliler katıldı. Çalışma hayatı ile ilgili önemli bilgilerin paylaşıldığı konferansta, Ordu’da bulunan Geçici Koruma ve Uluslararası Koruma Sahiplerine bilgilendirmelerde bulunuldu. Konuşmalar Türkçe dışında Arapça ve Farsça’ya çevrildi.  


Toplantıya katılan Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık, yaptığı konuşmada; dünya genelinde birçok insanın özellikle savaş bölgesinde yaşayanların, savaşın sebep olduğu kaçınılmaz zararlardan ve savaşın sonuçlarından etkilenememek adına ülkemize sığındıklarını, ülkemizin misafirlerine en insancıl olanakları sağlayamaya çalıştığını söyledi. Arık, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Koruma sağladığımız yabancı kişilere ülkemizin birçok alanda ciddi destekleri ve yönlendirmeleri olmuştur. İş hayatına katılım konusunda yabancılarımız ve işveren vatandaşlarımız bilmelidir ki; kanunda sağlanan muafiyetler hariç hiçbir yabancı çalışma izni almadan çalışamaz. Ordu Valiliği olarak düzenlenmesine katkı sağladığımız bu konferans şehrimiz açısından olumlu sonuçlar doğurmakla birlikte, diğer illerimizde yaşayan yabancı misafirlerimiz ve işverenlerimiz için örnek teşkil eder nitelikte olmasını temenni ediyorum.”


Konferans diğer panelistlerin bilgilendirmeleri ve soru-cevap kısmı ile sona erdi.

4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentarer


bottom of page